رنواتوماتیک

11 علت لرزش موتور رنو مگان ۲۰۰۰

لرزش موتور رنو مگان ۲۰۰۰ نه تنها آزاردهنده است بلکه می‌تواند خطرناک نیز باشد چنین ارتعاشاتی نشانه یک مشکل اساسی در خودرو است که برای ایمنی هنگام رانندگی در جاده فوراً برطرف شود.
در این مطلب علل های مختلف لرزش خودرو و لرزش موتور در مگان ۲۰۰۰ را گرد آورده ایم تا با بررسی آن ها مشخص شود که آیا لرزش به دلیل مشکل خاصی در سیستم است یا خیر.

دلایل شایع لرزش موتور رنو مگان ۲۰۰۰

قبل از هر چیزی لازم است ابتدا دلایل احتمالی را با تلاش برای تشخیص اینکه آیا بیشتر دنده یا گیربکس ، موتور و غیره درگیر هستند را بررسی کنید .برای انجام این کار باید سعی کنید ببینید آیا ارتعاشات با شتاب دادن یا درگیر شدن دنده مرتبط هستند یا خیر. در واقع اگر هنگام درگیر شدن دنده متوجه لرزش شدید و هنگامی که دنده را در حالت خنثی قرار داد این لرزش از بین رفت باید روی گیربکس خودرو تمرکز کنید.

1. وجود مشکل در قرقره میل لنگ

اولین منبعی که می تواند باعث لرزش موتور رنو مگان ۲۰۰۰ شود قرقره میل لنگ است. این قرقره که به آن قرقره دمپر نیز می گویند برای کاهش ارتعاشات موتور استفاده می شود. در صورتی که این قرقره ترک خورده یا دچار شکستگی شود اولین نشانه این است که موتور رنو مگان ۲۰۰۰ می لرزد که برای بررسی وضعیت آن باید فوراً برنامه‌ریزی شود ، زیرا در نهایت می تواند باعث خرابی های بیشتر شود.

2. لرزش موتور رنو مگان 2000 بدلیل مشکلات موجود در شمع خودرو

احتمال دیگری که می‌تواند منجر به لرزش موتور در رنو مگان ۲۰۰۰ شود این است که یک یا چند شمع در خودرو کثیف یا فرسوده شده باشند .در این شرایط جرقه اتفاق افتاده و در نتیجه انفجار در یک یا چند سیلندر ایجاد می‌شود. نتیجه نهایی نیز این است که در صورتی که متوجه شدید موتور به درستی کار نکرده و لرزش ایجاد می کند ، باید اتصالات شمع های خودرو و وضعیت آنها را بررسی کنید.

3. شکستگی شفت ها

گاهی اوقات به دلیل ایجاد مشکل در سایر قطعات خودرو که در قسمت جلویی قرار دارند موتور رنو مگان ۲۰۰۰ لرزش پیدا می کند شناخته شده ترین سناریو این است که شفت ها شکسته شده و حرکت می کنند که باعث لرزش موتور خودرو می‌شوند.

4. مشکلات دیسک ترمز

در این حالت لرزش تنها هنگام ترمزگیری قابل مشاهده است . توجه داشته باشید که تاب خوردن ناشی از گرم شدن بیش از حد دیسک ها که می‌تواند ناشی از رانندگی که در طی آن ترمز گیری شدید و به طور مکرر انجام می شود یا حتی به دلیل مسدود شدن کالیپر که لنت را به طور مداوم روی دیسک فشار می‌دهد و باعث گرم شدن شدید آن می شود ، باشد.

5. گیربکس

معیوب شدن گیربکس نیز می تواند باعث لرز در رنو مگان ۲۰۰۰ شود و لازم است توسط تعمیرکار ماهر بررسی شود.

6. فلایویل/ کلاچ

مشکل در فلایویل که کلاچ روی آن قرار می گیرد هم می تواند باعث لرزش قابل توجهی شود و هم کلاچ را در چند ماه کاهش دهد .

علت لرزش موتور رنو مگان ۲۰۰۰
علت لرزش موتور رنو مگان ۲۰۰۰

7. بوستر پمپ / لوله های ورودی هوا

مشکل در منبع سوخت ممکن است به دلیل وجود حباب های هوا در لوله ها باشد که باعث لرزش در رنو مگان ۲۰۰۰ می شود.

8. انژکتور

انژکتور در رنو مگان ۲۰۰۰ باعث ایجاد لرزش در این خودرو ها چه در حالت ساکن و چه در حالت حرکت می شود . بنابراین در صورتی که از موتور بشدت کار کشیده شود این مشکل ایجاد می شود.

9. سیستم تعلیق خودرو

تغییر شکل سیستم تعلیق بر اثر ضربه های احتمالی می تواند باعث لرزش در سرعت های خاص شود . با این حال این مشکل باید در معاینه و سرویس اتومبیل شناسایی شود.

10. نامتعادل بودن چرخ ها

علت اصلی لرزش در رنو مگان در هنگام رانندگی با سرعت بالا نامتعادل بودن چرخ ها است که مخصوصاً در فرمان محسوس است. در صورتی که فقط چرخ های جلوی اتومبیل از تعادل خارج شوند لرزش معمولاً در فرمان قوی تر است اما اگر چرخ های عقب تعادل نداشته باشند لرزش در سراسر بدنه خودرو احساس میشود

11. زیر شاسی ها

در اینجا عناصری هستند که اغلب در مورد ارتعاشات ناشی از چرخ دنده به وجود می‌آیند البته باید توجه داشته باشید که اگر خودروی شما اخیراً کنترل فنی و سرویس دوره ای مگان را پشت سر گذاشته است ، بعید است که از چرخ دنده خارج شده باشد.

خدمات تعمیرگاه تخصصی رنو

تعمیر موتور – تعمیر گیربکس – تعمیر جلوبندی و سیستم تعلیق – تنظیم موتور و سرویس های دوره ای – تعویض تسمه تایم – تعویض روغن موتور و روغن گیربکس اتوماتیک – تعمیر اکسل و عقب بندی – تعمیر برق خودرو – چراغ چک و چراغ ایربگ و ABS – تعمیر هیدرولیک فرمان – کامپیوتر خودرو – تعمیر هیدرولیک فرمان – تعمیر کولر و بخاری – رفع نشتی آب و روغن – تامین قطعات اصلی رنو

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *