رنواتوماتیک

کارشناسی خودرو چگونه انجام می شود؟

کارشناسی خودرو ، یکی از مهمترین اقدامات لازم پیش از خرید خودرو است .
همه افراد تمایل دارند که خودرو صفر و کار نکرده بخرند، اما با توجه به قیمت زیاد این نوع خودروها خرید خودروهای کارکرده و یا به اصطلاح دست دوم رواج بیشتری دارد. از آنجایی که در صورت انتخاب نادرست و خرید خودرویی که از نظر فنی مشکلات مختلفی داشته و یا بدنه آن به دلیل تصادفی بودن رنگ داشته باشد یک نوع ضرر محسوب شده و هزینه های زیادی را روی دست صاحب جدید خود می گذارد بنابراین ضروری است که قبل از خرید خودروی جدید کارشناسی خودرو را برای بررسی کامل بدنه، فنی، رنگ و موتور اتومبیل به دست افراد آگاه، ماهر و متخصص در این زمینه بسپارید تا بتوانید جلوی ضرر کردن خود را بگیرید.

افرادی که در زمینه کارشناسی خودرو فعالیت می کنند به دلیل دارا بودن تجربه و علم کافی می‌توانند شما را در انتخاب خودروی مناسب یاری کنند.

 

کارشناسی موتور و فنی خودرو چگونه انجام می شود؟

برای اینکه خیالتان از بابت سالم بودن موتور ، گیربکس ، جلوبندی و غیره خودرو کارکرده انتخابی کاملاً راحت باشد لازم است از کارشناس هایی که در زمینه مکانیک خودرو تخصص و مهارت زیادی دارند، کمک بگیرید تا بتوانید علاوه بر انتخاب یک خودروی سالم و مناسب از صرف هزینه های زیاد برای تعمیر این دستگاه بعد از خرید جلوگیری کنید.
زیرا در غیر این صورت ممکن است خودرویی را انتخاب کنید که موتور آن خراب بوده یا موتور تعویض شده باشد و یا گیربکس دستگاه به خوبی عمل نکرده که در این صورت باید هزینه زیادی برای سوخت خودرو و هزینه های جانبی قطعات دیگر بپردازید. اما نشان دادن خودرو قبل از خرید به کارشناس باعث می شود که گیربکس خودرو به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و از سلامت آن مطمئن شوید.
همچنین کارشناسان خودرو با انجام تست دیاگ از سلامت بخش های مختلف خودرو نیز مطمئن می شوند و توسط این روش پارامترهای مهم مانند میزان مسافتی که با ماشین رانندگی شده، مصرف سوخت خودرو، تعیین اینکه آیا خودرو قبلاً مورد تعمیرات اساسی قرار گرفته است و یا در طی ضربه کیسه هوای آن باز شده را تعیین کنند.

چرا باید کارشناسی خودرو از نظر تعویض قطعات بدنه دستگاه نیز انجام شود؟

کارشناسی خودرو از نظر تعویض قطعات بدنه در هنگام خرید یک خودروی کارکرده یکی دیگر از موارد بسیار مهمی است که باید انجام شود ، زیرا در صورتی که قطعات بدنه خودرو تعویض شده باشند قیمت خودرو کاهش یافته و در صورتی که فرد خریدار از این امر بی اطلاع باشد ممکن است سرش کلاه رفته و هزینه خودروی را پرداخت کند که تعویض قطعات نداشته است. با توجه به اینکه این امر یک کار مشکل بوده و نیاز به تخصص و مهارت دارد و ممکن است قطعه ای که تعویض شده است از روی خودروی دیگری برداشته شده و روی آن خودرو گذاشته شده باشد ، تشخیص مشکل بسیار سخت است و باید از افراد ماهر و خبره در این زمینه کمک گرفت.

کارشناسی خودرو در تهران
کارشناسی خودرو در تهران

مزایای استفاده از کارشناسی خودرو در هنگام خرید خودرو کارکرده چیست؟

با توجه به اینکه در صورتی که خودرو بدون رنگ بدنه و دارای موتور و فنی سالم باشد قیمت بالاتری نسبت به خودروهای تصادفی دارای رنگ بدنه و مشکل در مکانیک و فنی خودرو، دارند و اگر خریدار این مشکلات را نداند و چشم بسته خرید کند ممکن است متوجه ضررهای هنگفتی شود ، همه افراد در هنگام خرید خودرو کار کرده باید از کارشناس خودرو کمک بگیرند تا بتوانند با خیال راحت و بدون هیچ مشکل و خطایی معامله خود را انجام دهند و همچنین برای خرید خودرو به میزان ارزش خودرو پول داده و از صرف هزینه های زیاد که منجر به ضرر مالی می‌شود جلوگیری کنند.

نحوه کارشناسی خودرو از نظر رنگ بدنه چگونه انجام می شود؟

کار شناسان خودرو برای آنکه بدانند آیا ماشین انتخابی شما قبلاً تصادف کرده و بدنه آن رنگ شده است یا خیر از روش های مختلفی استفاده می کنند که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

استفاده از آهنربا یا ابزار های مغناطیسی

در این روش کارشناسان خودرو از ابزاری کوچک که متشکل از آهن ربا و فنر است استفاده کرده و این ابزار مغناطیسی را روی سطح بدنه خودرو حرکت می دهند. در صورتی که بدنه خودرو رنگ شده باشد میزان جذب مغناطیسی آهنربای این ابزار به دلیل افزایش ضخامت رنگ بر روی بدنه کاهش یافته و عددی که در قسمت درجه بندی ابزار نشان داده می شود، بیشتر می شود.

استفاده از ابزار دیجیتالی برای تست رنگ شدگی خودرو

این ابزار که یکی از جدیدترین روش ها برای بررسی رنگ شدگی خودرو است ، دقت بسیار بالایی که دارد و با اندازه گیری ضخامت رنگ بدنه می ‌تواند افزایش ضخامت رنگ بدنه خودرو را حتی تا یک هزارم میلیمتر ، اندازه‌گیری کند . امروزه کارشناسان با استفاده از این ابزار دیجیتالی که بسیار دقیق و مطمئن است به سادگی می توانند رنگ شدگی بدنه خودرو را تشخیص دهند.

بررسی رنگ شدن بدنه خودرو به صورت چشمی

یکی دیگر از روش های بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو برای کارشناسی خودرو در هنگام خرید ، بررسی بدنه خودرو به صورت چشمی است . درست است که این روش خیلی دقیق نیست اما برای کسانی که در این زمینه مهارت و تجربه داشته باشند بسیار آسان بوده و تنها با یک نگاه می توانند رنگ شدن بدنه خودرو را تشخیص دهند.

 

خدمات تعمیرگاه تخصصی رنو

تعمیر موتور – تعمیر گیربکس – تعمیر جلوبندی و سیستم تعلیق – تنظیم موتور و سرویس های دوره ای – تعویض تسمه تایم – تعویض روغن موتور و روغن گیربکس اتوماتیک – تعمیر اکسل و عقب بندی – تعمیر برق خودرو – چراغ چک و چراغ ایربگ و ABS – تعمیر هیدرولیک فرمان – کامپیوتر خودرو – تعمیر هیدرولیک فرمان – تعمیر کولر و بخاری – رفع نشتی آب و روغن – تامین قطعات اصلی رنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *