رنواتوماتیک

7 دلیل پخش بوی بنزین در کابین خودرو

پخش شدن بوی بنزین در کابین خودرو علاوه بر ناخوشایند بودن برای سلامت بدن نیز مضر می باشد. بوی بنزین بنا به دلایل مختلفی ممکن است در کابین خودرو پخش شود که در این مطلب به چند مورد آن اشاره کرده ایم.
اگر به هر دلیلی در کابین خودروی خود بوی بنزین را حس می کنید توصیه می شود حتما به یک تعمیر ماهر مراجعه کنید و از او مشاوره بگیرید.

7 دلیل پخش شدن بوی بنزین در کابین خودرو

1. ایجاد نشتی در زیر کاپوت خودرو

وجود نشتی در خودرو بسیار خطرناک است. در صورت برخورد با چنین مشکلی باید به یک مرکز تعمیرات تخصصی خودرو مراجعه کنید تا آن را برطرف کنند. در خودروهایی که کارکرده هستند و مدت زمانی از استفاده از آن ها می گذرد تشخیص این مشکل راحت تر است.
جهت تشخیص نشتی در خودرو باید خطوط فیلتر و سوخت را بررسی کنید. سیستم سوخت محفظه موتور به راحتی قابل رویت است و در پیدا کردن به مشکل بر نمیخورید. توصیه می شود هنگامی که موتور خودرو خاموش است این مورد را بررسی کنید.
لازم به ذکر است که بنزین معمولا در محلی که لوله ها با اتصلات خودرو در ارتباط هستند نشت می کند.

2. پخش شدن بوی بنزین به دلیل خراب شدن کنیستر بنزین

کنیستر بنزین قطعه ای است که وظیفه دارد بخارات بنزین را جذب کند و بر روی باک خودرو نصب می شود. بنزین تمایل دارد که گرمای محیط را جذب کند و مشتعل شود؛ در نتیجه اگر گرما به اندازه نباشد که بنزین وادار به سوختن شود، بنزین تبدیل به بخار می شود. این در حالی است که در باک خودرو هیچ مسیری برای خارج شدن این گاز وجود ندارد. وجود این گاز در خودرو بسیار خطرناک است، در نتیجه تولید کنندگان ، در خودرو ها یک مسیر ایجاد کردند تا این گاز از باک خارج شود.

3. کاهش فشار در مخزن سوخت خودرو

در اکثر موارد به دلیل وجود نشتی در باک بنزین، بوی آن در کابین خودرو پخش می شود. در این مواقع بست ها بسیار زنگ زده هستند و نباید آن ها را برش دهید و یا به دنبال این باشید که منبع نشتی را پیدا کنید. در این مواقع باید هر چه سریع تر به مراکزی که خدمات تعمیر و سرویس خودرو ارائه می دهند مراجعه کنید.

4. خراب شدن دهانه یا درپوش باک بنزین

خرابی و فرسودگی دهانه یا درپوش باک بنزین پس از مدتی اسفاده از آن ها امری طبیعی است. تشخیص نشتی در این قسمت کمی دشوار است . زیرا درون آن را به راحتی نمی توان مشاهده کرد. گاهی اوقات ممکن است نشتی بنزین به دلیل خرابی واشر آب بندی باشد و دهانه باک بنزین دچار فرسودگی نشده باشد.

بوی بنزین در کابین خودرو
بوی بنزین در کابین خودرو

5. وجود مشکل در جاذب ها

از جمله دلایل دیگری که منجر به پخش شدن بوی بنزین در کابین خودرو  می شوند می توان به فیلتر کربن فرسوده شده، کاهش فشار در نقاط اتصال شیلنگ و غیره اشاره کرد. در صورتی که تشخیص دهید مشکل از جاذب است باید آن را از خودرو جدا کنید و اقدام به تمیز کردن و شستن آن کنید. سپس آن را از نظر نشتی بررسی کنید و دوباره نصب کنید.
اگر در کابین خودروی شما همچنان بوی بنزین وجود دارد باید این قطعه را تعویض کنید.

6. اختلال در سنسور سطح سوخت

این قطعه به مخزن بنزین وصل شده است و با استفاده از یک واشر، آب بندی می شود. همچنین این قطعه در برخی خودرو ها در ماژول پمپ بنزین و در باک خودرو قرار گرفته است.
در این مورد بوی بنزین هنگامی در کابین خودرو پخش می شود که این قطعه به اشتباه نصب شده باشد و یا روی یک واشر بی کیفیت نصب شده باشد. برای بر طرف کردن این مشکل باید اقدام به بررسی این سنسور کنید.

7. ساییده شدن حلقه های O بر روی انژکتور ها

وظیفه این حلقه ها این است که از خارج شدن مخلوط های سوختی که با فشار زیاد وارد محفظه های احتراق می شوند، جلوگیری کنند. در صورتی که این حلقه ها دچار فرسودگی شوند، دمای بنزین در محل هایی نازل ها قرار گرفته اند بالا می رود و گرم می شود؛ و در نتیجه از طریق تهویه وارد کابین خودرو می شود. زمانی متوجه وجود مشکل در این قسمت می شوید که خودرو را روشن کنید و موتور شروع به کار کند. برای بر طرف کردن این مشکل کافی است حلقه ها را تعویض کنید.

4 اقدام برای از بین بردن بوی بنزین در کابین خودرو

معمولا ببوی بنزین در کابین خودرو هنگامی حس می شود که خودرو در حال حرکت باشد. در این هنگام شما باید خودروی خود سریعاً متوقف کنید و شروع به تهویه کابین آن کنید و تشخیص دهید که علت ایجاد این بو از چیست.

1. در ابتدا بهتر است درب های خودرو را باز کنید و اجازه دهید بوی بنزین به صورت طبیعی از کابین خودرو خارج شود. همچنین بهتر است وسایلی را که بوی بنزین را به خود جذب می کنند از خودرو خارج کنید.

2. یکی از راه های موثر برای از بین بردن هر گونه بوی نامطبویی در کابین خودرو ، استفاده از خدمات خشکشویی است.
خشکشویی داخل خودرو، در صورتی که با کیفیت انجام شود محیط داخلی خودرو را کاملا ضد عفونی میکند و هر گونه آلودگی و بوی بدی را که در آن وجود داشته باشد، از بین می برد؛ اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است هزینه خشکشویی زیاد باشد.

3. اگر همچنان بوی بنزین در کابین خودرو  وجود دارد می توانید قهوه آسیاب شده و یا جوش شیرین را به مدت چند روز در کابین خودرو دهید.
این کار علاوه بر از بین بردن بوی بنزین تمام بوهای بد داخل خودرو را از بین می برد.

4. در نظر داشته باشید که استفاده از موادی مانند عطر و خوشبو کننده هیچ تاثیری در از بین رفتن بوی بنزین ندارند. این مواد فقط می توانند به طور موقت فضای داخل خودرو را خوشبو کنند و پس از مدتی اثر آن ها از بین می رود.
همچنین این مواد برای سلامت بدن بسیار مضر هستند و استفاده مکرر از آن ها می تواند منجر به آلرژی و مشکلاتی از این قبیل شود .

در صورت استشمام بوی بنزین در کابین خودرو رنو ،  می توانید برای سرویس ، عیب یابی و تعمیر خودروهای رنو در تهران با مرکز رنو اتوماتیک در تماس باشید.

خدمات تعمیرگاه تخصصی رنو

تعمیر موتور – تعمیر گیربکس – تعمیر جلوبندی و سیستم تعلیق – تنظیم موتور و سرویس های دوره ای – تعویض تسمه تایم – تعویض روغن موتور و روغن گیربکس اتوماتیک – تعمیر اکسل و عقب بندی – تعمیر برق خودرو – چراغ چک و چراغ ایربگ و ABS – تعمیر هیدرولیک فرمان – کامپیوتر خودرو – تعمیر هیدرولیک فرمان – تعمیر کولر و بخاری – رفع نشتی آب و روغن – تامین قطعات اصلی رنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *